Ogłoszenia Parafialne

 2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

11.04.2021r.

 
1. Przeżywamy dziś Niedzielę Bożego Miłosierdzia i rozpoczynamy w Kościele, w Polsce, obchody 77. Tygodnia Miłosierdzia, pod hasłem: Jesteśmy wezwani do miłosierdzia. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00.
Dzisiaj nie będzie nieszporów niedzielnych o godz. 17.30.

2. W piątek – 16.04 – trzeci piątek miesiąca, zapraszamy na mszę świętą z kazaniem i na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Początek o godz. 18.00.

3. Za tydzień – 18.04 – będziemy obchodzić w Polsce Niedzielę biblijną.

4. We wtorek – 13.04 – po mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania którzy mieli przyjąć ten sakrament w ubiegłym roku (nie dotyczy obecnych klas ósmych). Przynajmniej jednego z rodziców serdecznie zapraszamy.

5. Już dzisiaj informujemy, że w niedzielę 25.04, czyli za dwa tygodnie, nasza parafia, w ramach obchodów roku św. Jakuba, jest zaproszona do prowadzenia nabożeństwa ku czci św. Jakuba w Rzykach. Początek nabożeństwa o godz. 17.00. Zaplanujmy sobie tak tę niedzielę, abyśmy mogli licznie wziąć udział w tych uroczystościach. Dokładny plan przebiegu nowenny wywieszony jest w gablocie przed kościołem. Dojazd do Rzyk na własną rękę.

6. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca kwietnia składka przeznaczona będzie na remont kościoła. Już teraz dziękujemy za wszystkie ofiary, które złożycie – Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem, jak zwykle znajdziemy: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i Zbójecką Panią. Są tam również broszury: Święty Józef – patron na trudne czasy i Otoczmy troską życie. Koszt jednego egzemplarza wynosi 1 zł.

8. Przy stoliku z gazetami są wyłożone maski ochronne, które otrzymaliśmy od Wojewody Małopolskiego, można je sobie zabrać za darmo.