Ogłoszenia Parafialne

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 14.03.2021r.

 
1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Przypominamy, że w piątki o godz. 16.30 odprawiamy Drogę Krzyżową dla dzieci, po mszy świętej wieczornej dla młodzieży i starszych. W niedzielę o godz. 15.30 Droga Krzyżowa, a o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
2. W piątek – 19.03 – uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W całym Kościele w Polsce rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który potrwa do 25.03. Pod chórem znajdziemy specjalne broszury z modlitwami na cały ten tydzień. Można je zabrać i modlić się wspólnie, całą rodziną, w domu, w tej tak bardzo ważnej intencji. W kościele będziemy modlić się przez cały tydzień od 19.03 do 25.03, po wieczornych mszach świętych.
3. W przyszłą niedzielę – 21.03 – rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcji Wielkopostne. Jak już mówiliśmy, będą one tylko dla osób dorosłych. Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. Tomasz Błachut. Już teraz serdecznie wszystkich parafian zapraszamy. Informujemy także, że ze względów epidemiologicznych, nie będzie jednodniowej spowiedzi świętej rekolekcyjnej, jak to zawsze było w zwyczaju. Będziemy spowiadać przez cało czas rekolekcji, pół godziny przed każdą mszą świętą. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę, w tym roku w całym dekanacie nie będzie spowiedzi całodniowych.
4. Również w przyszłą niedzielę- trzecią niedzielę miesiąca, składka przeznaczona będzie na remont kościoła. Za ofiary, które złożycie, już teraz składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać.