#GŁOŚCIEwPOŚCIE – propozycje wielkopostnych rekolekcji online

Specjalne propozycje wielkopostnych rekolekcji dla różnych grup wiekowych w formie online przygotowała diecezja bielsko-żywiecka. Podobnie jak w Adwencie, pomysłodawcy wirtualnego przedsięwzięcia pod nazwą #GŁOŚCIEwPOŚCIE – realizowanego w internecie – uważają, że obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa stały się okazją do szukania nowych sposobów dotarcia z Dobrą Nowiną do każdego człowieka.

Flagową serią w ramach wielkopostnej inicjatywy będą rekolekcje głoszone przez wikariusza generalnego diecezji ks. dr. Marka Studenskiego pod nazwą „Nadaj życiu smak”. Pierwszy odcinek cyklu, który łączy w sobie wskazówki duchowe i kulinarno-dietetyczne, został zapowiedziany na Środę Popielcową.

Co tydzień przez cały Wielki Post na diecezjalnym kanale YouTube oraz na stronie diecezji publikowane będą krótkie rozważania dla dzieci i młodzieży. Wygłoszą je młodzi kapłani: dla dzieci – księża Grzegorz Piekiełko oraz Paweł Wawak, dla młodzieży specjalne nauki przygotowały kapłańskie duety: ks. Damian Broda i ks. Jakub Kuliński, ks. Filip Magiera i ks. Przemysław Gorzołka, ks. Wojciech Nowak i  ks. Maciej Godzieszka, a także ks. Kamil Kuchejda.

Wszystkie filmy wyróżniają oryginalne, ciekawe scenariusze, często oparte na zabawnych dialogach, i nowoczesny, dynamiczny montaż. Całość przedsięwzięcia przygotował jego inicjator – sekretarz biskupa bielsko-żywieckiego ks. Piotr Góra.

Dla dzieci:
Ks. Grzegorz Piekiełko – w poniedziałki (8 marca, 22 marca, 28 marca)

Ks. Paweł Wawak – w środy (17 lutego, 24 lutego, 3 marca, 10 marca, 17 marca, 24 marca)

Dla młodzieży

Ks. Damian Broda & Ks. Jakub Kuliński – we wtorki (23 lutego, 2 marca, 9 marca, 16 marca, 23 marca)

Ks. Filip Magiera & Ks. Przemysław Gorzołka – w niedziele (21 lutego, 28 lutego, 7 marca, 14 marca, 21 marca, 28 marca, 1 kwietnia)

Ks. Kamil Kuchejda – w piątki (26 lutego, 5 marca, 12 marca, 19 marca)

Ks. Wojciech Nowak & Ks. Maciej Godzieszka – w czwartki (25 lutego, 4 marca, 11 marca)

Dla dorosłych

Ks. Marek Studenski – (17, 18, 19 lutego)

Ks. Jan Dziedzic #Święty4ever –  (20, 21, 22 lutego)

Ks. Antoni Dewor – (19, 20, 21 marca)

Ks. Przemysław Sawa – (6, 7, 8, 9 kwietnia)

Ks. Mateusz Dudkiewicz – Rekolekcje Zawierzenia w Roku św. Józefa “Serce Ojca”.

Jednocześnie zapowiedziano kontynuowanie codziennych spotkań z bp. Romanem Pindlem w ramach „Dobre słowo na dziś”, niedzielnych kazań ks. Marka Studenskiego – „Szklanka dobrej rozmowy” i cotygodniowych podcastów:  ks. Mateusza Kierczaka i ks. Piotra Góry – „Dopowiedzenia” i  biskupa Romana – Biblia – SŁOWA ŻYCIA.