Ogłoszenia Parafialne

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 28.02.2021r.

 
1. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na godz. 15.30, na nabożeństwo Drogi Krzyżowej i na 16.00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy równocześnie, że w piątek o godz. 16.30 jest Droga Krzyżowa dla dzieci, a po wieczornej mszy świętej dla młodzieży i dorosłych.
2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w czwartek -4.03 – święto św. Kazimierza, królewicza.
3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca marca. W czwartek zapraszamy na mszę świętą i nabożeństwo ku czci świętego Jana Pawła II, początek o godz. 17.00. W piątek czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Spowiedź święta przez cały tydzień, pół godziny przed każdą mszą świętą. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Na mszę świętą
i nabożeństwo różańcowe o godz. 7.00 zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe. Różaniec poprowadzi Róża Matki Bożej Różańcowej i w intencji jej członków będzie odprawiona msza święta.
4. W ramach obchodów Roku Jakubowego, parafia świętego Jakuba w Rzykach zaprasza na specjalne nabożeństwa do świętego Jakuba. Odbywają się one każdego 25. dnia miesiąca, do zakończenia Roku Jakubowego. Początek nabożeństwa o godz. 17.00. Skorzystajmy z tej możliwości uzyskania łask za pośrednictwem świętego Jakuba Apostoła. Szczegóły na plakacie w gablotce przed kościołem.
5. Na bocznych ołtarzach wystawione są skrzynki, do których można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Polecamy waszej życzliwości tę sprawę.
6. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w ubiegłą niedziele złożyli ofiarę na remont kościoła. – Bóg zapłać.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem znajdziemy: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i Zbójecką Panią.