Ogłoszenia Parafialne

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 10 STYCZNIA 2021r.

 
1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły roku liturgicznego. Zapraszamy na nieszpory kolędowe, dzisiaj na godz. 16.30.
2. W czwartek – 14.01 – obchodzimy Dzień Migranta i Uchodźcy.
3. W piątek – 15. 01 – trzeci piątek miesiąca, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Msza święta wotywna o Bożym Miłosierdziu i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.00.
4.Rok 2021 został przez Stolicę Apostolską ogłoszony Jubileuszowym Rokiem świętego Jakuba. Spełniając zwykłe warunki i uczestnicząc w obchodach jubileuszowych, w kościołach stacyjnych św. Jakuba, można uzyskać odpust zupełny. W naszej diecezji kościołami stacyjnymi są: sanktuarium św. Jakuba w Szczyrku, kościół św. Jakuba w Simoradzu i kościół św. Jakuba w Rzykach. Lista pozostałych kościołów stacyjnych św. Jakuba w Polsce wywieszona jest w gablocie przed kościołem.
5. W przyszłą niedzielę – trzecią niedzielę miesiąca, składka będzie przeznaczona na remont kościoła. Już teraz za wszystkie ofiary, które złożycie, składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać.