Ogłoszenia Parafialne

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

27 GRUDNIA 2020r.

 
1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, dzisiaj na godz. 16.30.
2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 28.12 – święto Świętych Młodzianków, męczenników,
– w piątek – 1.01 – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Dzień Modlitw o pokój,
– w sobotę – 2.01 – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjansu, biskupów i doktorów Kościoła.
3. W czwartek – 31.12 – ostatni dzień Starego Roku. Tradycyjnie o godz. 16.30 uroczyste nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne i msza święta na zakończenie roku.
4. W piątek – 1.01 – Nowy Rok. Msze święte w naszym kościele w porządku niedzielnym, o godz. 16.30 uroczyste nieszpory świąteczne. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. W sobotę – 2.01 – pierwsza sobota miesiąca stycznia. O godz. 7.00 msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo różańcowe dla Róż Różańcowych. Różaniec poprowadzi Róża bł. ks. Jerzego Popiełuszki; w intencji członków tej róży będzie odprawiona msza święta.
6. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i godnego przeżycia uroczystości bożonarodzeniowych. Dziękujemy: Panom Kościelnemu i Organiście, służbie liturgicznej, osobom świeckim. Szczególne podziękowania składamy ekipie, która przygotowała Szopkę Bożonarodzeniową. Dziękujemy pani Marii Obozie za ofiarowane kwiaty i ozdoby choinkowe i pani Monice Ravenskiej za gałęzie choiny do dekoracji ołtarza.
7. Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiarę na remont kościoła – Bóg zapłać.