Ogłoszenia Parafialne

3 NIEDZIELA ADWENTU

13 GRUDNIA 2020r.

 
1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, dzisiaj na godz. 16.30.
2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 14.12 – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła
3. W środę – 16.12; w piątek – 18.12 i w sobotę – 19.12 –przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
4. W piątek – 18.12 – zapraszamy na msze świętą z kazaniem i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca grudnia; początek o godz. 17.00.
5. W sobotę – 19.12 – przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, początek o godz. 8.30. Prosimy zgłaszać ich u Pana Kościelnego w zakrystii.
6. Pod chórem można nabyć świece „Caritas” i opłatki na stół wigilijny.
7. Zachęcamy do korzystania z sakramentu spowiedzi w ciągu tygodnia, jak było zapowiadane, nie będzie specjalnej spowiedzi przedświątecznej. Codziennie pół godziny przed mszą, któryś z nas kapłanów
jest w konfesjonale.
8. Zgodnie z zaleceniem księdza biskupa ordynariusza, z powodu epidemii tegoroczna wizyta duszpasterska, tzw. kolęda, została przeniesiona na czas, kiedy pozwolą na to warunki sanitarne. Czas ten zostanie podany w stosownym terminie.
9. W przyszłą niedzielę – 20.12 – z racji trzeciej niedzieli miesiąca, składka będzie przeznaczona na remont kościoła. Za wszystkie ofiary, które złożycie, już teraz składamy podziękowanie – Bóg zapłać.
10. Gorąca prosimy, aby posprzątać przekwitłe kwiaty z grobów naszych bliskich. Należy oddzielić odpady zielone do szkła i plastików. Prosimy zrobić to jak najszybciej, najlepiej w tym tygodniu, bo odpady te będą wywiezione do utylizacji.