Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

2 NIEDZIELA ADWENTU 6 GRUDNIA 2020r.

 
1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, dzisiaj na godz. 16.30.
2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 7.12 – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
– we wtorek – 8.12 – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele, w tym dniu, msze święte będą o godz. 7.00, 16.00 i 18.00.
3. Przeżywamy Adwent, czas przygotowania się do spotkania z nadchodzącym Panem. Jednym ze sposobów tego przygotowania jest udział w codziennych Roratach. Jak wiemy, w tym roku odbywają się one trochę inaczej niż zwykle, tym bardziej zachęcamy do udziału w nich. Przypominamy, że dzieci uczestniczą w Roratach, za zgodą rodziców, w następującym porządku: w poniedziałki z klas I i V, we wtorki
z klas II i IV, w środę z klas III, w czwartek z klas VI, w piątek z klas VII i w sobotę z klas VIII. Można też uczestniczyć w Roratach online na stronie parafialnej.
4. Z powodu epidemii, w kościołach naszego dekanatu nie będą organizowane tradycyjne, jednodniowe spowiedzi przedświąteczne, dlatego zachęcamy, aby z sakramentu pokuty korzystać przez cały miesiąc; codziennie pół godziny przed mszą świętą, któryś z nas kapłanów jest w konfesjonale.
5. Dwa tygodnie temu przed kościołem była przeprowadzona kwesta na rzecz Hospicjum Domowego Królowej Apostołów w Andrychowie. Zebrano kwotę w wysokości 2 tys. 181 zł. Organizatorzy zbiórki i wolontariusze składają wielkie podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję – Bóg zapłać.
6. Pod chórem można nabyć świece Caritas i opłatki na stół wigilijny. W tygodniu świece są dostępne u Pana Kościelnego w zakrystii.