Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1 NIEDZIELA ADWENTU 29 LISTOPADA 2020r.

 
1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela adwentu. Rozpoczynamy czas świętego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana w tajemnicy Wcielenia. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, na godz. 16.30. Zgodnie z zapowiedzią, pod chórem młodzież rozprowadza wigilijne świece Caritas. Dochód
z nich będzie przeznaczony na potrzeby osób mniej zamożnych. W tygodniu świece te będzie można nabyć w zakrystii u Pana Kościelnego. Pan Organista rozprowadza opłatki na stół wigilijny.
2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 30.11 – święto św. Andrzeja, apostoła
– w czwartek – 3.12 – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
– w piątek – 4.12 – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
3. Od jutra zaczynamy Roraty. Tak jak było zapowiadane tydzień temu, zachęcamy dzieci z poszczególnych klas, aby przychodziły na msze święte roratnie w wyznaczonych dla nich dniach tygodnia – oczywiście za zgodą rodziców.
4. W piątek – 4.12 – na specjalną mszę świętą ku czci św. Barbary o godz. 10.00, zapraszamy wszystkich górników i ich rodziny. Będziemy dziękować dobremu Bogu za wszystkie otrzymane łaski, prosić o dalszą opiekę i o życie wieczne dla zmarłych górników.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne; tę intencję będziemy polecać wzywając wstawiennictwa św. Jana Pawła II podczas nowenny, na którą zapraszamy. W piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. W sobotę na mszę świętą ku czci Niepokalanego Serca Maryi i na nabożeństwo różańcowe o godz. 7.00 zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe. Różaniec poprowadzą Róże św. Anny i św. Rity. W intencji członków tych róż będzie odprawiona msze święta.
6. Pozostały jeszcze wolne intencje na pierwsze półrocze 2021 roku. Daty wolnych intencji są wywieszone w gablotce.