Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

22 LISTOPADA 2020r.

 
1. Przypominamy, że osoby, które uczestniczą we mszy świętej poprzez media, mogą przyjąć Komunię świętą w kościele o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Pod chórem Pan Organista rozprowadza opłatki na stół wigilijny. Przed kościołem zbierane są ofiary na Hospicjum Domowe Królowej Apostołów w Andrychowie. W kancelarii parafialnej po mszach świętych przedpołudniowych przyjmujemy rezerwacje mszy świętych na pierwsze półrocze 2021 za żywych, a od jutra za zmarłych. Jutro, tj. poniedziałek – 23.11 – kancelaria parafialna czynna od godz. 15.00. Zapraszamy na nieszpory niedzielne dzisiaj na godz. 16.30.

2. W dniu dzisiejszym z racji uroczystości można uzyskać odpust zupełny, spełniając zwykłe warunki odpustu i dodatkowa odmawiając Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

3. Liturgiczne obchody tygodnia:
-we wtorek – 24.11 – wspomnienie świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.

4. W sobotę – 28.11 – od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać ich u pana kościelnego w zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę – 29.11 – rozpoczynamy okres adwentu i nowy rok liturgiczny. Msze święte roratnie jak co roku rano o godz. 7.00. Mimo pandemii, która ogranicza tradycyjne przeżywanie rorat, proponujemy inną formę uczestniczenia dzieci w tych mszach. W związku z ograniczeniami epidemicznymi zapraszamy: w poniedziałki tylko dzieci z klas I i V, we wtorki z klas II i IV, w środy z klas III, w czwartki z klas VI, w piątki z klas VII, oczywiście jeżeli rodzice wyrażą na to zgodę, i w soboty klasy VIII – w ramach przygotowania do bierzmowania. Zachęcamy, aby te dzieci, które nie mogą przyjść do kościoła, uczestniczyły w roratach online.

6. Również od przyszłej niedzieli – 29.11 – młodzież oazowa i ministranci pod chórem będą rozprowadzać tradycyjne świece Caritas, na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczymy na potrzeby osób mniej zamożnych. W tygodniu można je będzie nabyć u Pana Kościelnego w zakrystii.

7. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone przez Was w ubiegłą niedzielę ofiary na remont kościoła.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jak zwykle pod chórem mamy Gościa niedzielnego, Niedzielę i Zbójecką Panią, a w niej artykuł o znaczeniu wot składanych przez ludzi w sanktuariach.