Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 32 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

8 LISTOPADA 2020r.

 
1. Informujemy, że od dzisiaj w naszym kościele we mszach świętych i nabożeństwach może jednocześnie uczestniczyć 35 osób. Osoby uczestniczące we mszy świętej niedzielnej transmitowanej w mediach mogą przyjąć komunię świętą o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.
2. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe za zmarłych, polecanych naszej modlitwie w wypominkach jednorazowych, dzisiaj na godz. 16.30. Przypominamy, że msze święte wieczorne odprawiamy o godz. 17.00. Można jeszcze składać roczne i jednorazowe wypominki za zmarłych. Zgodnie z decyzją papieża Franciszka odpust zupełny za zmarłych można uzyskać codziennie do końca miesiąca, pod zwykłymi warunkami. Polecamy waszej uwadze tę formę modlitwy za zmarłych.
3. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 9.11 – święto rocznicy poświecenia Bazyliki Laterańskiej,
– we wtorek – 10.11 – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
– w środę – 11.11 – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa,
– w czwartek – 12.11 – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika,
– w piątek – 13.11 – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników.
4. W najbliższym czasie, przed każdą mszą świętą, będziemy modlić się za zmarłych polecanych naszej modlitwie w wypominkach jednorazowych. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będziemy modlić się od pierwszej niedzieli adwentu.
5.W środę – 11.11 – przypada święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie, prośmy Miłosiernego Boga o pomyślność dla Niej i o to, aby była wierna chrześcijańskim tradycjom, które stanowią o Jej tożsamości. Dobro dla Polski będziemy wypraszać na Nowennie do Matki Bożej Inwałdzkiej. Początek
o godz. 17.00.
6. W przyszłą niedzielę – 15.11 – trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na remont kościoła. Za wszystkie ofiary, które złożycie, już teraz składamy podziękowanie – Bóg zapłać.