Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1 LISTOPADA 2020r.

 
1. Zapraszamy na uroczyste nieszpory i nabożeństwo za zmarłych do kościoła, dzisiaj na godz. 14.00. Popołudniu msze święte o godz. 15.00 i 18.00. Zgodnie z zaleceniem ks. biskupa Ordynariusza nie będzie procesji i modlitw za zmarłych na cmentarzu.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w środę – 4.11 – wspomnienie świętego Karola Boromeusza.

3. W poniedziałek – 2.11 – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Nie będzie procesji i modlitw za zmarłych na cmentarzu przykościelnym.

4. Zgodnie z dekretem Ojca Świętego Franciszka, odpust zupełny za zmarłych można uzyskać codziennie przez cały listopad, spełniając następujące warunki: pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych, stan łaski uświęcającej, w danym dniu przyjęcie Komunii świętej, odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga, modlitwy w intencji Ojca świętego i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

5. Można jeszcze składać wypominki za zmarłych w kancelarii parafialnej.

6. Od 3 listopada przed każdą mszą świętą będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych z wypominków jednorazowych.

7. Również od wtorku – 3.11 – msze święte wieczorne będą odprawiane o godz. 17.00.

8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca listopada. W czwartek zapraszamy na mszę świętą i nowennę do świętego Jana Pawła II, początek o godz. 17.00. W sobotę na godz. 7.00 zapraszamy Róże Różańcowe, na mszę świętą i nabożeństwo różańcowe, które poprowadzą Róże świętego Ojca Pio i świętej Brygidy. W intencji członków tych Róż będzie odprawiona msza święta. Spowiedź święta codziennie pól godziny przed każdą mszą świętą. Ze względów epidemiologicznych nie będzie dodatkowej spowiedzi w piątek.

9. Nasza parafia pragnie włączyć się w ogólnopolską akcję „Różaniec do granic nieba”. Będziemy modlić się codziennie od 1 do 8 listopada w intencji dzieci nienarodzonych i ich rodziców. Prosimy, aby różaniec poprowadzili: 1.11, godz. 8:30 – Koło Przyjaciół Radia Maryja; 2.11, godz. 18:30 – wspólnota Przemiana; 3.11, godz. 17:30 Oaza Rodzin; 6.11, godz. 17:30 – Liturgiczna Służba Ołtarza i Oaza Młodzieżowa; 7.11, godz. 7:00 Róże Różańcowe; 8.11, godz. 8.30 – pani Katechetka.

10. W imieniu Ks. Krzysztofa Dybała składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary, które złożyliście na jego działalność misyjną w Tanzanii. Kwota składki wyniosła 4 tys. 932 zł. 50 dolarów oraz 20 euro.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem mamy Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Zbójecką Panią.