Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28 NIEDZIELA ZWYKŁA

11 PAŹDZIERNIKA 2020r.

 
1.Dzisiaj, przed kościołem, po mszach świętych, młodzież będzie kwestować na fundusz stypendialny, z okazji – 20. Dnia Papieskiego. Przypominamy, że codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwa różańcowe, na które serdecznie wszystkich zapraszamy.
2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– we wtorek – 13.10 – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
– w czwartek – 15.10 – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
– w piątek -16.10 – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
3. W poniedziałek – 12.10 – w kościele odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z obecnych klas VIII. Początek o godz. 18.00, obecność przynajmniej jednego rodzica obowiązkowa.
4. We wtorek – 13.10 – zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Początek tradycyjnie o godz. 18.00. Prosimy odpowiedzialnych o podjęcie posług na mszy świętej i na procesji; zapraszamy dzieci do sypania kwiatków.
5. W piątek – trzeci piątek miesiąca zapraszamy na mszę świętą z kazaniem i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
6. W przyszłą niedzielę – trzecią niedzielę miesiąca składka przeznaczona będzie na remont kościoła. Już teraz dziękujemy za ofiary, które złożycie.
7. Również od przyszłej niedzieli pod chórem młodzież oazowa będzie rozprowadzać znicze. Otrzymane pieniądze zostaną przeznaczone na rekolekcje wakacyjne dla Oazy Młodzieżowej i Oazy Dzieci Bożych. Zachęcamy do kupowania tych zniczy i wsparcia naszej młodzieży.
8. Od przyszłego poniedziałku, tj. od – 19.10 – po mszach świętych w kancelarii parafialnej przyjmować będziemy na wypominki jednorazowe i roczne. Prosimy bardzo o wyraźne pisanie imion i nazwisk zmarłych i podawanie ich w formie mianownika, żeby uniknąć pomyłek przy odczytywaniu. Tradycyjnie za zmarłych wypominanych będziemy modlić się w każdą niedzielę przed mszami o godz. 11.00 i 18.00 oraz w każdą środę na Nabożeństwie do Matki Bożej Inwałdzkiej.
9. Na cmentarzu są gałęzie, które pozostały po przycięciu drzew. Jeżeli komuś się one przydadzą, to proszę je sobie zabrać.
10. W przedsionku kościoła znajduje się tzw. stacja do dezynfekcji rąk. Aby ją uruchomić, należy przycisnąć stopą dolny pedał. Prosimy o odkażanie rąk przed wejściem do kościoła. Równocześnie przypominamy o obowiązku zakładania maseczek na twarz w czasie mszy świętych i nabożeństw.