Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 NIEDZIELA ZWYKŁA

27 WRZEŚNIA 2020r.

 
1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, dzisiaj na godz. 17.30.
2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 28.09 – wspomnienie św. Wacława, męczennika
– we wtorek – 29.09 – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
– w środę – 30.09 – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
– w czwartek – 1.10 – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła.
3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca października. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed każdą mszą świętą, a w piątek dodatkowo od godz. 16.30. W czwartek zapraszamy na specjalne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II, początek po mszy świętej wieczornej. Nabożeństwo to będziemy odprawiać w każdy pierwszy czwartek miesiąca. W sobotę zapraszamy Róże Różańcowe na mszę świętą i różaniec, na godz. 7.00. Nabożeństwo poprowadzi Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus i w intencji członkiń tej Róży będzie odprawiona msza święta.
4. W czwartek – 1.10 – rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. Wszystkich, dorosłych, młodzież, a szczególnie dzieci zapraszamy na te nabożeństwa; początek codziennie o godz. 17.30. Niech udział w tych nabożeństwach będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Boga i Jego Matki, a naszej Patronki.
5. W przyszłą niedzielę – 4.10 – pierwszą niedzielę października na specjalną mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci; szczególnie z klas III szkoły podstawowej, bo na tej mszy otrzymają swoje pierwsze różańce. W dzisiejszej Zbójeckiej Pani dzieci znajdą kolejną zagadkę o świętym. Rozwiązania przynosimy na mszę dziecięcą w niedzielę. Zachęcamy wszystkie dzieci do rozwiązywania tych zagadek, na pewno pozwolą one poznać życiorysy świętych.
6. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone przez Was w ubiegłą niedzielę ofiary na remont kościoła.
7. Przypominamy, że w zakrystii można zakupić książkę naszego rodaka, ks. Sebastiana Fajfra, pt. „Wybrani i obcy”. Cena jednego egzemplarza wynosi 15zł.