Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 NIEDZIELA ZWYKŁA

13 WRZEŚNIA 2020r.

 
1. Dziś 13 dzień miesiąca września – zapraszam na nabożeństwo fatimskie,
na godz. 18.00.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 14.09 – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
– we wtorek – 15.09 – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
– w środę – 16.09 – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
– w piątek – 18.09 – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

3. W piątek – 18.09 – trzeci piątek miesiąca. Zapraszamy na mszę świętą z kazaniem i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, początek o godz. 18.00. Na tę mszę zapraszamy również wszystkie dzieci należące do Oazy Dzieci Bożych, Oazy Młodzieżowej oraz wszystkich chcących dołączyć do tych wspólnot. Po mszy św. w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie organizacyjne Oazy Młodzieżowej. Natomiast spotkanie organizacyjne dla Oazy Dzieci Bożych odbędzie się w sobotę 19.09 o godz. 9.30 w salce katechetycznej.

4. W przyszłą niedzielę – trzecią niedzielę miesiąca września składka będzie przeznaczona na remont kościoła. Za wszystkie ofiary, które złożycie, już teraz serdecznie dziękuję Bóg zapłać.

5. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i wprowadzenie relikwii świętego Jana Pawła Wielkiego do naszej świątyni. Jeszcze raz wszystkim, którzy swoją posługą i pracą przyczynili się do godnego przeżycia tych wydarzeń, składamy podziękowanie – Bóg zapłać; a są to: panowie Kościelny i Organista, schola parafialna, orkiestra, służba ołtarza, strażacy i górnicy, wszyscy niosący sztandary i feretrony, panie ze świecami, dzieci z poduszkami i sypiące kwiaty. Dziękuję panu Dawidowi Miarce za dokumentację fotograficzną całej uroczystości i państwu Marii i Adamowi Cabakom. W sposób szczególny dziękujemy dwóm rodzinom z Korczy za ufundowanie relikwiarza, w którym umieściliśmy relikwie św. Jana Pawła II i jednej z ul. Wiejskiej, która ufundowała tzw. relikwiarum na relikwie; wielkie Bóg zapłać.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem znajdziemy naszą Zbójecką Panią, Gościa Niedzielnego i Niedzielę.