Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22 NIEDZIELA ZWYKŁA

30 SIERPNIA 2020r.

 
1. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w czwartek – 3.09 – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

2. We wtorek – 1.09 – rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze święte na rozpoczęcie roku szkolnego dla klas od I do IV o godz. 8.00 , a dla klas od V do VIII o godz. 10.00. Wszystkich, dzieci, nauczycieli i rodziców zapraszamy na poszczególne msze święte.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca września. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed mszą i dodatkowo w piątek od godz. 16.30 – będzie to spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego. W sobotę o godz. 7.00 msza święta i nabożeństwo różańcowe dla Róż Różańcowych. Różaniec poprowadzi męska Róża Jezusa Miłosiernego. W intencji członków tej róży będzie odprawiona msza święta.

4. W przyszłą niedzielę – 6.09 – będziemy przeżywać uroczystość odpustową. Kazania głosić nam będzie ks. Piotr Bączek, a sumie odpustowej, o godz. 11.30 będzie przewodniczył ks. Infułat Jakub Gil, były proboszcz z bazyliki Matki Bożej w Wadowicach. Wszystkich odpowiedzialnych proszę aby podjęli swoje posługi podczas procesji odpustowej, zapraszam dzieci do sypania kwiatków.

5. Jak już było zapowiadane, podczas sumy odpustowej będziemy przeżywać uroczyste wprowadzenie do naszego kościoła relikwii św. Jana Pawła Wielkiego. Bezpośrednim przygotowaniem do tego wielkiego wydarzenia będą trzydniowe „mini rekolekcje”, w czwartek, piątek i sobotę tj. 3,4 i 5 września. O godz. 18.00 msza święta z nauką rekolekcyjną i o godz. 21.00 apel jasnogórski. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy, niech udział w tych uroczystościach będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, Jego Matki Maryi, i do św. Jana Pawła II.

6. Od wtorku – 1.09 – powracamy do normalnego porządku odprawiania mszy świętych, czyli codziennie o godz. 7.00 i 18.00, a w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Również godziny otwarcia kancelarii parafialnej powracają do normalnego porządku tj. w poniedziałek i czwartek po mszy świętej porannej; a w środę, i piątek po mszy świętej wieczornej.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem znajdziemy: Gościa Niedzielnego i Niedzielę.