Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21 NIEDZIELA ZWYKŁA

23 SIERPNIA 2020r.

 
1. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 24.08 – święto św. Bartłomieja, apostoła
– w środę – 26.08 – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
– w czwartek – 27.08 – wspomnienie św. Moniki
– w piątek – 28.08 – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
– w sobotę – 29.08 – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

2. W przyszłą niedzielę – 30.08 – na mszy świętej o godz. 9.00 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony i za bezpiecznie przeprowadzone prace polowe. Serdecznie , także w imieniu pań z naszego Koła Gospodyń Wiejskich, wszystkich zapraszam na tę mszę świętą dożynkową.

3. Cały czas trwamy w roku, w którym przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Nasza parafia z życzliwości kardynała Stanisława Dziwisza, otrzymała relikwie krwi św. Jana Pawła Wielkiego. Uroczyste wprowadzenie relikwii nastąpi 6 września, w uroczystość odpustową na sumie o godz. 11.30. Jest to dla nas wielki zaszczyt i ogromne wyróżnienie – posiadanie relikwii tak wielkiego świętego i orędownika w niebie. Bezpośrednim przygotowaniem do tych ważnych wydarzeń w naszej parafii będą trzydniowe mini rekolekcje , które odbędą się 3,4 i 5 września (tzn. w czwartek, piątek i sobotę – przed odpustem). Nauki, które poprowadzi ks. Piotr Bączek będą odbywać się na wieczornych mszach świętych. Informuję o tym już dzisiaj, abyście mogli uwzględnić te wydarzenia w swoich planach.

4. Tydzień temu pożegnaliśmy księdza Grzegorza Pydycha; dziękując Mu za dwa lata pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Dzisiaj serdecznie witamy pośród nas księdza Tobiasza Zonia, naszego nowego wikarego. Ksiądz Tobiasz jest neoprezbiterem , tzn. w tym roku otrzymał święcenia kapłańskie. Otoczmy Go modlitwą i życzliwością, aby dobrze się wśród nas czuł. Pierwsza parafia jest tą, która kształtuje młodego kapłana na całe Jego życie. Życzymy ks. Tobiaszowi obfitości łask bożych i opieki Matki Bożej, Pani Inwałdzkiej.

5. Wszystkim którzy w zeszłym tygodniu złożyli ofiarę na remont kościoła składam serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Pod chórem znajdziemy: Gościa Niedzielnego
i Niedzielę.