Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 NIEDZIELA ZWYKŁA

9 SIERPNIA 2020r.

 
1. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek 10.08 – święto św. Wawrzyńca, diakona
– we wtorek 11.08 – wspomnienie św. Klary dziewicy
– w piątek14.08 – Uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, głównego patrona naszej diecezji. Z racji uroczystości na terenie naszej diecezji nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
– w sobotę 15.08 – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane, to znaczy katolik pod karą grzechu ciężkiego ma obowiązek uczestniczyć we Mszy św. i powstrzymać się od prac niekoniecznych. Msze św. będą jak w niedzielę: o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Na każdej Mszy będzie poświecenie wianków, ziół i kwiatów.

2. W czwartek 13.08 zapraszamy na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczynamy tradycyjnie o 18.00 odśpiewaniem godzinek. Następnie jest różaniec, Msza św. z kazaniem i procesja z Najświętszym Sakramentem. Proszę panie, panów, dzieci, górników i strażaków o podjęcie swoich posług w czasie nabożeństwa.

3. W przyszłą niedzielę, w trzecią niedzielę miesiąca składka jest przeznaczona na remont kościoła.

4. Wyjazd do kina na film „Najświętsze Serce” będzie w przyszłą niedzielę 16 sierpnia. Odjazd autobusu z parkingu obok szkoły o godz. 14.30. Można się jeszcze zapisać. Zapisy trwają do środy. Zarówno w autobusie, jak i w kinie obowiązuje zasłanianie ust oraz nosa.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia „Gość niedzielny” i „ Źródło”.