Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17 NIEDZIELA ZWYKŁA

26 LIPCA 2020r.

 
1. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w środę – 29.07 – wspomnienie św. Marty,
– w piątek – 31.07 – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana,
– w sobotę – 1.08 – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa, doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy w naszej ojczyźnie miesiąc trzeźwości i abstynencji; pamiętajmy o tej ważnej intencji w naszych osobistych modlitwach.
Jest to także pierwsza sobota miesiąca sierpnia, na mszę świętą i różaniec, o godz. 7.00, zapraszam wszystkie Róże Różańcowe. Msza święta będzie odprawiona w intencji i różaniec poprowadzi Róża św. Jana Pawła II.

2. Już dzisiaj informuję, że w poniedziałek, 3 sierpnia będziemy przeżywać w naszej parafii całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Szczegółowy program adoracji będzie podany w ogłoszeniach za tydzień, ale juz teraz proszę o uwzględnienie tego wydarzenia w swoich planach.

3. Składam serdeczne podziękowanie za złożone przez Was w ubiegłą niedzielę ofiary na remont kościoła.

4. Na prośbę wielu parafian po raz kolejny przypominam, że nadal obowiązuje nas konieczność zasłaniania nosa i ust maseczką podczas mszy świętych i wszystkich innych nabożeństw w kościele. W obecnym czasie nie wolno nam myśleć tylko o sobie, ale trzeba mieć na uwadze dobro i komfort uczestniczenia w nabożeństwie osób siedzących obok nas. Oni mogą czuć się zagrożeni widząc nas bez maseczki na twarzy i mają prawo domagać się aby ona przez nas była założona; tym bardziej, że słyszymy o zwiększającej się w Polsce liczbie zakażonych.

5. Wyjazd do kina na film o kulcie Serca Jezusowego, który organizował ksiądz wikary i był zaplanowany na 14 marca, odbędzie się w niedzielę – 16 sierpnia. Osoby, które się zapisały proszone są, aby w przyszłą niedzielę, u księdza Grzegorza, w zakrystii potwierdziły chęć wyjazdu lub odebrały pieniądze jeśli rezygnują z seansu.

6. Bardzo serdecznie dziękuję rodzinie, która ofiarowała kwiaty na ołtarze do kościoła – Bóg zapłać.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: tradycyjnie pod chórem znajdziemy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.