Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 NIEDZIELA ZWYKŁA

19 LIPCA 2020r.

 

1. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na remont kościoła. Za wszystkie ofiary, które złożycie składam serdeczne – Bóg zapłać.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w środę – 22.07 – święto św. Marii Magdaleny,
– w czwartek – 23.07 – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy,
– w piątek – 24.07 – wspomnienie św. Kingi, dziewicy,
– w sobotę – 25.07 – święto św. Jakuba, apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa.

3. Wszystkim osobom, które swoją posługą i pracą przyczyniły się do godnego przeżycia przez nas uroczystości odpustowej i nabożeństwa fatimskiego składam gorące podziękowanie, a są to: strażacy, górnicy, panie i panowie niosący feretrony i sztandary, panie niosące świece, dzieci które niosły poduszki i sypały kwiatki, liturgiczna służba ołtarza, panowie kościelny i organista – wszystkim Wam wielkie Bóg zapłać. Dziękuję także rodzinom, które ufundowały kwiaty do kościoła i na ołtarz polowy, zarówno na dopust jak i na niedzielę rocznicy pierwszej komunii świętej.

4. Dziękuję również naszej parafiance, która ofiarowała farby i inne materiały potrzebne do odmalowania i uporządkowania w środku kaplicy cmentarnej – Bóg zapłać.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Pod chórem znajdziemy: Niedzielę i Gościa Niedzielnego.