Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

21 CZERWCA 2020r.

1. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na remont kościoła. Za wszystkie ofiary, które złożycie, składam serdeczne Bóg zapłać.

2. Zapraszam wszystkich na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, dzisiaj na godz. 17.30, a w tygodniu po wieczornej mszy świętej. Przypominam również o obowiązku noszenia masek na mszach świętych, nabożeństwach i procesjach. Mają one chronić nie tyle nas, co osoby znajdujące się obok.

3.Liturgiczne obchody tygodnia:
– w środę – 24.06 – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

4. W piątek – 26.06 – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Wszystkich: dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli serdecznie zapraszam
na specjalną mszę świętą, na zakończenie roku szkolnego. Będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dary i łaski, jakie otrzymaliście w całym roku szkolnym. Początek mszy świętej o godz. 18.00.

5. Składam serdeczne podziękowanie panom strażakom za noszenie baldachimu w oktawie Bożego Ciała, paniom ze świecami i dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym na dzwonkach.

6. Od pewnego czasu parafianie i nie tylko zarzucają nas pytaniami, dlaczego na cmentarzu trawa pomiędzy grobami jest niewykoszona. Dlatego przypominam, że Pan Grabarz ma obowiązek koszenia trawy tylko na głównych alejach cmentarza i w tej części, gdzie nie ma jeszcze nikogo pochowanego. Natomiast koszenie trawy bezpośrednio przy pomnikach i grobach należy do obowiązku właścicieli grobów i to oni mają tę trawę wykosić lub kogoś o to poprosić. Pan Grabarz w tej sprawie wywiązuje się ze swoich obowiązków, za co Mu serdecznie dziękuję i jednocześnie proszę, aby właściciele poszczególnych grobów też wywiązywali się ze swoich obowiązków. Porządek na cmentarzu, na grobach naszych bliskich zmarłych i wokół nich świadczy o naszej miłości i pamięci o nich.