Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

7 CZERWCA 2020r.

 

1. Przypominamy, że od dzisiaj dyspensa od mszy świętej obowiązuje tylko ludzi starszych, chorych i tych, którzy szczególnie obawiają się o swoje zdrowie; pozostałe osoby mają obowiązek uczestniczyć w niedzielnej i świątecznej mszy świętej w kościele. Nie obowiązuje nas już limit osób w budynku kościoła na nabożeństwach i nie musimy zachowywać stosownej odległości między sobą. Nadal obowiązuje nas zakrywanie twarzy maseczką.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, które odprawiamy codziennie po wieczornej mszy świętej, a w niedzielę o godz. 17.30.

3. Dzisiaj po mszach świętych przedpołudniowych w kancelarii przyjmujemy rezerwacje intencji mszalnych za żywych na drugie półrocze 2020, a jutro od godz. 15.00 za zmarłych, w pozostałe dni po mszach świętych.

4. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 8.06 – wspomnienie św. Jadwigi Królowej,
– w czwartek – 11.06 – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
– w sobotę – 13.06 – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana.

5. W uroczystość Bożego Ciała msze święte w naszym kościele odprawione będą w porządku niedzielnym. Z powodu ograniczeń wynikających z istniejącej sytuacji, w tym roku nie będzie tradycyjnej procesji z Chrystusem Eucharystycznym ulicami naszej miejscowości. Natomiast po każdej mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy stosowne modlitwy i przejdziemy procesyjnie trasą przy kościele. W tym dniu o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, na które zapraszamy. Przez całą oktawę Bożego Ciała po mszy świętej wieczornej procesja przy kościele.

6. W sobotę – 13.06 – drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Odprawimy je już bez żadnych ograniczeń limitowych i jak pogoda pozwoli to przy fatimskim ołtarzu polowym. Tradycyjnie rozpoczniemy o godz. 18.00 odśpiewaniem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zamiast procesji fatimskiej odmówimy Nowennę do Matki Bożej Inwałdzkiej. Wszystkich naszych parafian i z sąsiedztwa serdecznie zapraszamy. Przypominamy o konieczności posiadania maseczek na twarzach.

7. Biblioteka w Inwałdzie przy ul. Miłej 9 jest otwarta we wtorki i środy w godzinach od 9.00 do 17.00.