Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

31 MAJA 2020r.

1. Jak wiemy od dzisiaj został zniesiony limit ilości osób przebywających równocześnie na mszach świętych i innych nabożeństwach, dlatego też wszystkich serdecznie zapraszam do kościoła. Obowiązuje nadal konieczność noszenia masek w kościele i zachowanie bezpiecznej odległości.

2. Od poniedziałku – 1.06 – rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będziemy je odprawiać codziennie bezpośrednio po wieczornej mszy świętej. Serdecznie na nie wszystkich zapraszamy.

3. Liturgiczne obchody tygodnia:
– poniedziałek – 1.06 – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 7.00, 16.00 i 18.00. Jest to również Dzień Dziecka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich dzieciach,
– w środę – 3.06 – wspomnienie męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,
– w czwartek – 4.06 – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca czerwca. W czwartek modlimy sie o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. W piątek czcimy Najświętsze Serce Jezusowe, a w sobotę Niepokalane Serce Maryi. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed każdą mszą świętą i dodatkowa w piątek od godz. 16.30. W sobotę na mszę świętą o godz. 7.00 zapraszam Róże Różańcowe. Msza święta będzie odprawiana w intencji Róży Matki Bożej Szkaplerznej i Ona poprowadzi różaniec po mszy świętej.

5. Od przyszłej niedzieli – 7.06 będziemy przyjmować rezerwację intencji mszalnych na drugie półrocze 2020r. W niedzielę po mszach przedpołudniowych będziemy przyjmować intencje za żywych, a od poniedziałku za zmarłych. W poniedziałek – 08.06 – kancelaria będzie czynna od godz. 15.00 z przerwami na msze święte o godz. 18.00. a w pozostałe dni po mszach świętych.

6. Wszystkim, którzy w mijającym tygodniu złożyli do koszyków lub na konta ofiarę niedzielnej składki, składam serdeczne – Bóg zapłać.