Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

24 MAJA 2020r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie na godz. 17.30. Podczas tych nabożeństw, odpowiadając na apel papieża Franciszka, odmawiamy różaniec o ustanie epidemii. Przypominamy, że w kościele naszym równocześnie może być 60 osób, w nabożeństwach uczestniczymy w maseczkach na twarzy i zachowujemy bezpieczną odległość.
2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– we wtorek – 26.05 – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. W tym dniu modlimy się za nasze matki z okazji przypadającego ich święta,
– w piątek – 29.05 – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,
– w sobotę – 30.05 – wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji.
3. Powoli dobiega końca okres Wielkanocy, w którym na mocy przykazań kościelnych: drugiego i trzeciego jesteśmy zobowiązani do przyjęcia Komunii wielkanocnej. Zachęcamy tych wszystkich, którzy z powodów epidemii tego jeszcze nie uczynili do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii świętej.
4. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiarę na remont kościoła.