Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

10 MAJA 2020r.

1. Przypominamy, że codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwa majowe, podczas których odmawiamy różaniec w intencji opanowania epidemii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy poprzez parafialną stronę internetową.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w czwartek – 14.05 – święto św. Macieja, apostoła,
– w sobotę – 16.05 – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

3. W środę – 13.05 – rozpoczynamy tegoroczne nabożeństwa fatimskie. Z powodu epidemii będą one miały inny przebieg niż w ubiegłych latach. Rozpoczniemy o godz. 18.00 Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP, potem Różaniec Fatimski i Litania Loretańska. Następnie msza święta z kazaniem, w tym roku będzie je dla głosił ks. Dariusz Mależyna, proboszcz z Targanic. Po mszy świętej nie będzie tradycyjnej procesji z Najświętszym Sakramentem, zamiast niej odmówimy Nowennę do Pani Inwałdzkiej. Całe nabożeństwo odbędzie się w kościele, aby można było
w nim uczestniczyć przez parafialną stronę internetową. Przypominamy, że w naszym kościele równocześnie może być 40 osób i choćbyśmy bardzo chcieli, to na Nabożeństwo Fatimskie ta ilość nie ulega zmianie. Dlatego bardzo gorąco prosimy o podporządkowanie się tym ograniczeniom i uczestniczenie w nabożeństwie przez internet. Za zrozumienie bardzo serdecznie dziękujemy. W tym dniu nie będzie Nabożeństwa Majowego
o godz. 17.30.

4. W piątek – 15.05 – trzeci piątek miesiąca – oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Na mszę świętą z kazaniem i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia zapraszamy na godz. 18.00.

5. Wszystkim, którzy w kościele, w kancelarii lub bezpośrednio na konto parafialne złożyli ofiarę składki nie-dzielnej składamy podziękowanie – Bóg zapłać.
Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, składka na remont kościoła – za wszystkie ofiary, które złożycie w kościele lub wpłacicie na remontowe konto parafialne dziękujemy. Przy okazji informujemy o wykonaniu kolejnych prac: przemurowano ubytki w dolnej części elewacji; odtworzono brakujące elementy kolumn; zrekonstruowano detale gzymsy, sztukaterie, wazony; poddano konserwacji żaluzje metalowe z dzwonnicy; odtworzono obramowanie okienne w obrębie elewacji frontowej; zamontowano w obrębie wieży nierdzewne listwy dylatacyjne.