Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

3 MAJA 2020r.

1. Przypominamy, że w naszym kościele równocześnie na mszy świętej i innych nabożeństwach może być 40 osób. W kościele jesteśmy w maseczkach zasłaniających usta i nos. W ławkach, dla zachowania odpowiedniej odległości od siebie, zajmujemy miejsca wyznaczone żółtym krzyżykiem. Do komunii świętej też podchodzimy sukcesywnie, z zachowaniem bezpiecznej odległości. Bardzo gorąco prosimy o przestrzeganie tych zaleceń.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 4.05 – wspomnienie św. Floriana, męczennika,
– w środę – 6.05 – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba,
– w piątek – 8.05 – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3. Od piątku – 1.05 – codziennie o godz. 17.30, odprawiamy Majówki. Podczas tego nabożeństwa, odpowiadając na apel papieża Franciszka, oprócz Litanii do Matki Najświętszej, odmawiamy różaniec w intencji zaprzestania rozszerzania się epidemii koronawirusa. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie także poprzez naszą stronę internetową.

4. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w tym tygodniu w kościele, w kancelarii lub na konto parafialne złożyli ofiary na potrzeby materialne parafii – wielkie Bóg zapłać.