Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA WIELKANOCNA

26 KWIETNIA 2020r.

1. Przypominamy, że w naszym kościele równocześnie na mszy świętej i nabożeństwach może być 40 osób. Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem. Aby zachować bezpieczną odległość, w ławkach siadamy według zaznaczonego żółtym znakiem klucza, w tzw. małych ławkach obowiązuje ten sam klucz, chociaż tam nie ma naklejonych znaków. Bardzo prosimy o przestrzeganie tych zasad. Nadal w naszej diecezji obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej mszy świętej. Prosimy, aby uczestniczyć we mszach świętych za pomocą mediów lub naszej strony internetowej. Przypominamy o codziennej modlitwie Koronce do Bożego Miłosierdzia w łączności z całą parafią, w godzinie miłosierdzia, czyli o 15.00.

2. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, dzisiaj na godz. 17.30.

3. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w środę – 29.04 – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy,
– w piątek – 1.05 – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika,
– w sobotę – 2.05 – (przeniesiona z 3.05) – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
Msze święte w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca maja. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, po mszy świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Jezusowego. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed każdą mszą. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.00 msza święta dla Róż Różańcowych – w intencji Róży św. Maksymiliana Kolbego. Z racji uroczystości nie będzie modlitwy różańcowej.

5. W piątek – 1.05 – rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Jest to piękny zwyczaj uciekania się pod opiekę Matki Bożej i wzywania Jej macierzyńskiej pomocy, zwłaszcza w tym trudnym czasie, jaki przeżywamy. Zapraszamy codziennie na godz. 17.30.

6. W sobotę – 2.05 – o godz. 9.00 – msza święta za zmarłych naszych strażaków, o życie wieczne dla nich. W niedzielę – 3.05 – msza święta o godz. 9.00 za żyjących strażaków, o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla nich i ich rodzin. Natomiast o godz. 7.00 – msza święta imieninowa Pani Katechetki Marii.

7. Wielkie podziękowanie dla wszystkich, którzy złożyli ofiarę na remont kościoła. I znowu zaskoczyliście nas pozytywnie swoją ofiarnością. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.