Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA PALMOWA

5 KWIETNIA 2020r.

1. Przypominamy, że nadal obowiązuje nas limit uczestniczących we mszach świętych w kościele. Wynosi on 5 osób jednocześnie na nabożeństwie. Na stronie internetowej parafii można uczestniczyć, na żywo, we mszach świętych transmitowanych z naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym czasie złożyli bezpośrednio w kancelarii bądź wpłacili na konto parafialne składkę niedzielną, wielkie „Bóg zapłać”.

2. Dzisiejsza niedziela – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna święty czas Wielkiego Tygodnia. Czas, w którym wspominamy i uobecniamy najważniejsze wydarzenia historii zbawienia. Jezus Chrystus jest Tym, który jako baranek całkowicie zgadza się na wolę swojego Ojca. Dzięki temu przynosi nam pokój, pojednanie i zbawienie. W tym roku, z wiadomych powodów, te święte dni będziemy przeżywać w zupełnie inny sposób:
– liturgia Triduum Paschalnego będzie sprawowana w kościele bez udziału wiernych.
– nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i Bożym Grobie.
– nie będzie poświecenia pokarmów w Wielką Sobotę. Błogosławieństwa pokarmów należy dokonać w czasie świątecznego śniadania w Niedzielę Wielkanocną.
WIELKI CZWARTEK:
– 18.00 – Msza święta Wieczerzy Pańskiej.
WIELKI PIĄTEK:
– 18.00 – Liturgia Wielkiego Piątku.
Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły, co do ilości i co do jakości, tzn. posiłki bez mięsa i tylko trzy w ciągu dnia, dwa lekkie i jeden do syta.
WIELKA SOBOTA:
– 19.00 – Liturgia Wielkiej Soboty.
NIEDZIELA WIELKANOCNA:
– nie ma Procesji Rezurekcyjnej.
– msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 14.00, 16.00 i 18.00.
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY:
– msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 14.00, 16.00 i 18.00.
PROSIMY ABY W LITURGII WIELKIEGO TYGODNIA UCZESTNICZYĆ PRZEZ ŚRODKI MASOWEGO PRZEKAZU.

3. Na parafialnej stronie internetowej i w dzisiejszej „Zbójeckiej Pani” znajdziemy modlitwy do błogosławieństwa pokarmów oraz do rodzinnego przeżywania Triduum Paschalnego w domu.