Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29 MARCA 2020r.

 

  1. Od dzisiaj msze święte wieczorne odprawiamy o godz. 18.00.
  2. Przypominamy, że nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we mszy świętej niedzielnej. Trzeba uczestniczyć w niej za pomocą mediów. Osoby, które chciałby w niedzielę przyjąć komunię świętą mogą to uczynić o godz. 8.00; 10.00 i 12.00. W kościele równocześnie może znajdować się tylko 5 osób. Prosimy o zachowanie tego nakazu, bo inaczej będziemy musieli zamknąć kościół. Ponownie zapraszamy do wspólnej modlitwy o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. niech każdy w tym miejscu, w którym jest w danym dniu o godz. 15.00, odmówi Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  3. Od dzisiaj, tj. 29.03, na parafialnej stronie internetowej można na żywo uczestniczyć we mszy świętej transmitowanej z naszego kościoła. Panom, którzy zamontowali odpowiedni sprzęt i sponsorom składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”.
  4. Przypominamy, że odwołane są wszystkie nabożeństwa wielkopostne i środowe nabożeństwo do Matki Bożej Inwałdzkiej.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca kwietnia. Nie będzie dodatkowej spowiedzi świętej. W sobotę o godz. 7.00 – msza święta Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, w intencji róży św. Siostry Faustyny. Nie będzie nabożeństwa różańcowego i bardzo prosimy aby na tę mszę przyszło tyko 5 osób – przedstawicieli róży św. Siostry Faustyny.
  6. W przyszłą niedzielę – 5.04 – przypada Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Z powodu epidemii nie będzie w tym dniu procesji z palmami.
  7. Pomimo tego, że obowiązują nas ograniczenia dotyczące naszego udziału w niedzielnych i świątecznych mszach świętych, parafia musi nadal funkcjonować w przestrzeni doczesnej, materialnej. Konieczne jest bieżące utrzymanie kościoła, jego obejścia, a także wszystkich świeckich pracowników. Muszą być opłacane rachunki, (tak jak w każdym prywatnym domu: gaz, światło, woda itp.). Jeżeli ktoś poczuwa się do współodpowiedzialności za tę dziedzinę życia parafii, to dobrowolne ofiary – tzw. składkę niedzielną można wpłacać na konto parafialne:
    <strong>36 1020 1433 0000 1702 0150 8373</strong> ( inne niż na remont kościoła) z dopiskiem : „składka niedzielna”. Datek można też przynieść do zakrystii lub na plebanię. Za zrozumienie i wszystkie ofiary wypływające z troski o nasz wspólny „Dom Boży” składam serdeczne podziękowanie.