Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
TZW. NIEDZIELA RADOŚCI – LAETARE

22 MARCA 2020r.

 

1. Przypominamy, że w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa, możemy skorzystać z dyspensy od obowiązku niedzielnej mszy świętej. Pozostańmy w domu i uczestniczmy we mszy świętej niedzielnej za pośrednictwem mediów. W kościele równocześnie może znajdować się tylko 50 osób. Zgodnie z decyzją ks. biskupa Romana Pindla, odwołane są wszystkie nabożeństwa Drogi Krzyżowej w niedziele i piątki, i nabożeństwa Gorzkich Żali.

2. Zachęcamy do korzystania z sakramentu spowiedzi już teraz, nie odkładajmy spowiedzi przedświątecznej na ostatnią chwilę. Przed świętami nie będzie specjalnego dnia na spowiedź w żadnej parafii w dekanacie i może się tak zdarzyć, że nie wyspowiadamy się na święta. Przypominamy, że u nas spowiadamy codziennie pół godziny przed każdą mszą świętą.

3. Przedświąteczne odwiedziny chorych, które miały być 28.03, ze względu na bezpieczeństwo naszych chorych i starszych parafian, zostaje odwołane. Chorych w domach będziemy odwiedzać tylko w niebezpieczeństwie śmierci.

4. Wszystkim osobom, które zaangażowały się w prace ziemne na działce przy cmentarzu, składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”.

5. W ubiegłą niedzielę na remont kościoła zebraliśmy 5 tys. 75 zł. Za wszystkie ofiary dziękujemy „Bóg zapłać”. Gdyby ktoś jeszcze chciał złożyć ofiarę,
może to zrobić, przynosząc ją w kopercie do kancelarii parafialnej lub wpłacić na konto parafialne nr 42 1020 1433 0000 1502 0036 4927 z dopiskiem na cele kultu religijnego – remont kościoła.

6. W środę – 25.03 – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia.

7. Od przyszłej niedzieli – 29.03 – msze święte wieczorne będą odprawiane o godzinie 18.00.

8. Przeżywamy trudne, pełne niepokoju chwile. Docierają do nas różne, nie zawsze sprawdzone wiadomości i informacje. Człowiek wierzący w takich sytuacjach zawsze uciekał się do Boga, do Jego Opatrzności, gorąco modląc się i prosząc o miłosierdzie. Połączmy nasze wspólne wysiłki i modlitwy, prosząc Miłosiernego Boga, aby oddalił do nas niebezpieczeństwo epidemii i przywrócił zdrowie chorym. Niech każdy z nas w tym miejscu, w którym się znajdzie, codziennie o godz. 15.00 – w godzinie miłosierdzia – łącząc się ze wszystkimi parafianami, odmówi Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Niech od jutra tj. od poniedziałku – 23.03 – do Dobrego Boga unosi się nasze wspólne wołanie o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.