Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1 MARCA 2020r.

  1. W środę rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, który ma być czasem naszej refleksji nad życiem, czasem naszego nawrócenia. Ma on nas przygotować duchowo do godnego przeżycia świąt wielkanocnych – starajmy się dobrze wykorzystać ten czas Bożych darów i łaski. Przypominamy, że Wielki Post to okres pokuty, w czasie którego katolik nie uczestniczy i nie urządza hucznych zabaw.
  2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W piątki na godz. 16.30 zapraszamy wszystkie dzieci na specjalnie dla nich przygotowaną Drogę Krzyżową. Po mszy świętej wieczornej Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. W niedzielę o godz. 15.30 Droga Krzyżowa, a o godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  3. Liturgiczne obchody tygodnia:
    – w środę – 4.03 – święto św. Kazimierza, królewicza.
  1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca. W czwartek zapraszamy na godz. 17.00. na wspólną modlitwę w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. W piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed każdą mszą świętą i dodatkowo w piątek od godz. 15.30. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Na mszę świętą z kazaniem i nabożeństwo różańcowe o godz. 7.00 zapraszamy Róże Różańcowe. Msza będzie odprawiana w intencji Róży Matki Bożej Różańcowej i ona poprowadzi modlitwę różańcową.
  2. Tydzień temu, w niedzielę przeżywaliśmy czterdziestogodzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Wszystkim osobom i grupom, które zaangażowały się w przygotowanie i prowadzenie poszczególnych adoracji składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”.