Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

23 LUTEGO 2020r.

  1. Przeżywamy dzisiaj tzw. czterdziestogodzinne nabożeństwo na rozpoczęcie Wielkiego Postu. Program nabożeństwa jest następujący:

– po mszy św. o godz. 7.00 – adoracja dla osób starszych,

– po mszy św. o godz. 9.00 – adoracja dla młodzieży,

– po mszy św. o godz. 11.00 – adoracja dla dzieci,

– o godz. 13.00 – adorują osoby samotne,

– o godz. 14.00 – adorują: Oaza Rodzin, Wspólnota Przemiana, Schola,

– o godz. 15.00 – adorują: Róże Różańcowe, Straż Honorowa Serca Jezusowego, Koło Radia Maryja, Rada Parafialna,

– o godz. 16.30 – uroczyste nieszpory niedzielne, które zakończą adorację.

  1. Od dziś do soboty -29.02 – przeżywać będziemy 53 Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Pamiętajmy o tej ważnej sprawie w naszych modlitwach.
  2. W poniedziałek – 24.02 – spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej. Początek spotkania o godz. 19.00 na plebani. Wszystkich członków Rady serdecznie zapraszamy
  3. We wtorek – 25.02 – odbędzie się  spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania. Początek spotkania o godz. 17.00 w kościele. Obecność przynajmniej jednego z rodziców obowiązkowa.
  4. W środę – 26.02 – Środa Popielcowa, rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, tzn. możemy zjeść trzy posiłki w ciągu dnia: dwa lekkie i jeden do syta, bez mięsa. Msze święte z kazaniem, w naszym kościele o godz. 7.00, 16.00 i 18.00.
  5. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, o godz. 16.30 dla dzieci, a po mszy św. wieczornej dla młodzieży i dorosłych. W niedzielę o godz. 15.30 Droga Krzyżowa, o godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  6. W przyszłą niedzielę – 1.03 – na mszę świętą o godz. 11.00, zapraszamy wszystkie dzieci. W dzisiejszej „Zbójeckiej Pani” dzieci znajdą zagadkę o świętym, zachęcamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w zabawie. Tradycyjnie rozwiązanie trzeba przynieść na przyszłą niedzielę, będą losowane nagrody.
  7. Parafia organizuje wyjazd do kina, do Bielska – Białej na dokumentalno-fabularny film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa. Szczegóły o filmie znajdziemy w dzisiejszej gazetce parafialnej. Wyjazd odbędzie się w sobotę – 14.03. Zapisy w zakrystii. Całkowity koszt wyjazdu 27 zł.
  8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na remont kościoła.