Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

29 GRUDNIA 2019r.

1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, dzisiaj na godz. 16.30.
2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w środę – 1.01 – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także Dzień Modlitw
o pokój na świecie,
– w czwartek – 2.01 – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
3. We wtorek – 31.12 – ostatni dzień starego roku. Zapraszamy wszystkich na uroczyste nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne i na mszę świętą na zakończenie starego roku. Początek nabożeństwa o godz. 16.30.
4. W środę – 1.01 – Nowy Rok. Msze święte w porządku niedzielnym. O godz. 16.30 uroczyste nieszpory świąteczne, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.
5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca stycznia. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed każdą mszą świętą. W sobotę o godz. 7.00 – msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo różańcowe, które poprowadzi Róża bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W intencji członków tej róży będzie odprawiona msza święta.
6. W przyszłą niedzielę – 5.01 – zapraszamy wszystkie dzieci na specjalną dla nich mszę świętą, na godz. 11.00. W dzisiejszej „Zbójeckiej Pani” kolejna zagadka o świętym. Zachęcamy wszystkie dzieci do rozwiązywania tych zagadek. Kartki z prawidłową odpowiedzią wkładamy do specjalnej skrzynki ustawionej na bocznym ołtarzu. Prosimy również przynieść plansze z rorat i podpisane złożyć w przeznaczony do tego celu pojemniku.
7. Również w przyszłą niedzielę Wspólnota Rodziny Radia Maryja organizuje spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w salkach katechetycznych o godz. 14.00.
8. Już dzisiaj informujemy, że w przyszły poniedziałek – 6.01 – w Uroczystość Trzech Króli, po wieczornej mszy świętej odbędzie się tradycyjne już „Inwałdzkie kolędowanie”, na które serdecznie zapraszamy.
9. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i godnego przeżycia przez nas wszystkich tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję Panu Kościelnemu i Organiście, mini-strantom i lektorom, osobom świeckim, które zaangażowały się w liturgię. Szczególne podziękowanie składamy ekipie, która przez dwa tygodnie przygotowywała nową inscenizację Szopki Bożonarodzeniowej. Są to panie: Zofia Rokowska, Alicja Bizoń, Maria Miarka i panowie: Karol Bizoń i Mateusz Sordyl. Zwłaszcza panu Karolowi dziękujemy za wyjątkowe zaangażowanie i poświęcenie czasu i umiejętności w przygotowanie szopki. Dziękujemy pani Marii Oboza za ofiarowane kwiaty i własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe i pani Monice Ravenskiej za ofiarowane gałęzie choiny do dekoracji ołtarzy.