Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4 NIEDZIELA ADWENTU

22 GRUDNIA 2019r.

1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, dzisiaj na godz. 16.30.

2. We wtorek – 24.12 – Wigilia Bożego Narodzenia. Przypominamy, że w tym dniu nie ma mszy świętej wieczornej. Zapraszamy wszystkich na Pasterkę, na godz. 24.00. Wigilijny post od pokarmów mięsnych jest tylko postem zwyczajowym.

3. W środę – 25.12 – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. O godz. 16.30 uroczyste nieszpory świąteczne, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

4. W czwartek – 26.12 – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte do południa w porządku niedzielnym. Na mszy świętej o godz. 11.00 – tradycyjne poświęcenie owsa. Wieczorem nie będzie mszy świętej o godz. 17.00.

5. W piątek – 27.12 – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty,
w sobotę – 28.12 – święto Świętych Młodzianków,
w niedzielę – 29.12 – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

6. Wspólnocie „Przemiana” bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie świątecznych upominków z życzeniami dla chorych i starszych naszych parafian.

7. Pod chórem młodzież rozprowadza wigilijne świece – „Caritas”, a Pan Organista opłatki wigilijne.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na remont kościoła.

9. Od 27.12 rozpoczynamy tradycyjną wizytę duszpasterską. Jak zawsze początek kolędy o godz. 9.00. Prosimy, aby w poszczególne dni ktoś z danej trasy kolędowej przyjechał na plebanię po księdza i odwiózł go po jej zakończeniu. Woda święcona znajduje się w wiaderku, w kościele przy bocznym ołtarzu.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tradycyjnie pod chórem znajdziemy naszą „Zbójecką Panią”, „Źródło”, „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”.