Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

8 GRUDNIA 2019r.

1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na uroczyste nieszpory, na godz.16.30.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w piątek – 13.12 – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
– w sobotę – 14.12 – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

3. Przypominamy, że codziennie od poniedziałku do soboty, o godz. 7.00, odprawiamy Roraty. Wszystkich, a zwłaszcza dzieci, których w tym roku jest zdecydowanie mniej, zapraszamy na nie. Udział w tych mszach jest jedną z form naszego lepszego i świadomego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. I na pewno jest wyrazem naszej wiary i miłości do Boga i Maryi.

4. W poniedziałek – 9.12 – na mszy świętej roratniej o godz. 7.00, dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej, będą miały poświęcenie medalików.

5. We wtorek – 10.12 – obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Początek w kościele o godz. 17.00.

6. Przypominamy, że pod chórem młodzież rozprowadza świece „Caritas”. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby ubogich. Również pod chórem Pan Organista rozprowadza opłatki wigilijne.

7. W przyszłą niedzielę – 15.12 – trzecią niedzielę miesiąca- składka będzie przeznaczona na remont kościoła. „Bóg zapłać” za ofiary, które złożycie.

8. W przyszły poniedziałek – 16.12 – przedświąteczne odwiedziny starszych i chorych parafian z posługą sakramentalną. Początek o godz. 8.00. Prosimy zgłaszać ich u Pana Kościelnego w zakrystii.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Mamy do dyspozycji „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę ” i naszą „Zbójecką Panią”.

10. Informacja od Pana Dyrektora szkoły: „W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Zespół Szkół Samorządowych w Inwałdzie, organizuje zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebnych mieszkańców Inwałdu. Prosimy o pozostawianie Produktów żywnościowych z długim terminem przydatności w sklepach „Wizan” w Inwałdzie lub w sekretariacie szkoły. Żywność zbieramy od 9 do 15 grudnia 2019r. Za wszystkie dary dziękujemy.”