Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 NIEDZIELA ADWENTU

1 GRUDNIA 2019r.

1. Dziś pierwsza niedziela adwentu. Rozpoczynamy czas świętego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana w tajemnicy Wcielenia. Zapraszamy na nieszpory niedzielne na godz. 16.30.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– we wtorek – 3.12 – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
– w środę – 4.12 – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
– w piątek – 6.12 – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
– w sobotę – 7.12 – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

3. Od poniedziałku – 2.12 – zaczynamy Roraty. Będą one odprawiane codziennie, od poniedziałku do soboty, o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy na nie wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież. Zapraszamy dzieci z lampionami. Niech udział w Roratach będzie naszym przygotowaniem do godnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.

4. W środę – 4.12 – zapraszamy wszystkich górników wraz z rodzinami na specjalną mszę świętą, ku czci św. Barbary, w intencji wszystkich pracujących, emerytowanych i zmarłych górników.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. W czwartek na mszy św. o godz.17.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za kapłanów i siostry zakonne z naszej parafii. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza rodziny naszych rodaków. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed mszą i dodatkowa w piątek od godz. 15.30. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na mszę św. i nabożeństwo, o godz. 7.00 zapraszamy Róże Różańcowe. Nabożeństwo poprowadzą Róże św. Anny i św. Rity. W ich intencji będzie również odprawiona msza święta.

6. Do środy – 4.12 – trwają zapisy u Pana Kościelnego, na pielgrzymkę do Pierśćca, do św. Mikołaja. Wyjazd w sobotę – 7.12 – z parkingu przy kościele o godz. 8.00.

7. Od dzisiaj pod chórem młodzież oazowa i ministranci rozprowadzają świece „Caritas” – na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby osób mniej zamożnych. Również pod chórem Pan Organista rozprowadza opłatki.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Mamy do dyspozycji „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło” i naszą „Zbójecką Panią”.