Pielgrzymka do Pierśćca

Chciałbym serdecznie zaprosić parafian do wzięcia udziału w pielgrzymce do świętego Mikołaja, którego sanktuarium znajduje się w Pierśćcu koło Skoczowa. Wyjazd będzie w sobotę 7 grudnia o 8.00 z parkingu obok kościoła w Inwałdzie.
W czasach reformacji (XVI wiek) istniał już kult św. Mikołaja. I tu na uwagę zasługuje niewytłumaczalne w żaden sposób wydarzenie, które miało miejsce w Pierśćcu w 1616 roku. Wioskę ogarnął pożar, który strawił domy i kościół. Została tylko cudownie uratowana drewniana figurka św. Mikołaja. Protestanci wybudowali nowy kościół i – rzecz ciekawa – dedykowali go św. Mikołajowi, co jest ewenementem na tamtych terenach.
Św. Mikołaj wyprasza dla pielgrzymów wiele łask. Mamy udokumentowane, to znaczy potwierdzone przez lekarzy przypadki całkowitego uzdrowienia z nowotworów i innych poważnych chorób. Wierni pielgrzymujący do Pierśćca powierzają intencje modlitewne, które są czytane w czasie Mszy świętej oraz pocierają chusteczką cudowną figurę. Następnie te chusteczki noszą ze sobą i codziennie odmawiają litanię do św. Mikołaja.
Zapisy na pielgrzymkę rozpoczynamy dziś i potrwają do niedzieli 1 grudnia. Koszt 60 zł obejmuje przejazd autokarem (ok. 60km) oraz obiad w restauracji. Proszę o sprawne podjęcie decyzji tak, aby móc wszystko dopiąć na ostatni guzik. Ufam, że święty Mikołaj wyprosi wszystkim pielgrzymom wiele łask, o czym sam mogłem się przekonać, będąc tam wikariuszem w latach 2015-2018.

ks. Grzegorz Pydych