Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31 NIEDZIELA ZWYKŁA

3 LISTOPADA 2019r.

1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe za zmarłych, polecanych naszej modlitwie w wypominkach jednorazowych, dzisiaj na godz. 16.30. Przypominamy, że msze święte wieczorne odprawiamy o godz. 17.00. Można jeszcze składać roczne i jednorazowe wypominki za zmarłych, w kancelarii parafialnej. Dziś również wyjazd do kina na film pt. „Tajemnica Ojca Pio”. Zbiórka na stacji PKP w Inwałdzie o godz. 14.20.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 4.11 – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
– w sobotę – 9.11 – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki na Lateranie.

3. W najbliższym czasie przed każdą mszą świętą będziemy modlić się za zmarłych polecanych naszej modlitewnej pamięci w wypominkach jednorazowych. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będziemy modlić się od pierwszej niedzieli adwentu.

4. W środę – 6.11 – odbędzie się pielgrzymka do Częstochowy. Wyjazd pielgrzymów z parkingu przy Parku Miniatur o godz. 7.10, a z parkingu przy kościele o godz. 7.30.

5. W najbliższą niedzielę – 10.11 – na mszy świętej o godz. 11.00 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny, z racji przypadającego 11.11 – święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na tę mszę świętą zapraszamy poczty sztandarowe szkoły, górników i strażaków oraz wszystkich mieszkańców Inwałdu. Niech udział w tej modlitwie będzie zewnętrznym wyrazem naszego patriotyzmu i troski o pomyślność Ojczyzny.

6. Również w niedzielę – 10.11 – na mszach świętych, siostry ze zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża z Lasek, będą dzielić się z nami świadectwem swojej misyjnej pracy wśród niewidomej młodzieży i dzieci w Indiach i Rwandzie. Po mszach świętych przed kościołem będą rozprowadzać kalendarze misyjne. Ofiary złożone za nie siostry przeznaczą na swoją działalność misyjną. Serdecznie polecamy waszej życzliwości tę ważną sprawę.

7. Sołtys Inwałdu bardzo prosi mieszkańców Inwałdu – właścicieli prywatnych posesji – o przycięcie gałęzi drzew, krzewów i żywopłotów, które wystają na przejścia, chodniki i drogi, utrudniając widoczność oraz możliwość przemieszczania się.