Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

27 PAŹDZIERNIKA 2019r.

 1. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
 2. W piątek – 1.11 – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Po południu w kościele o godz. 14.00 uroczyste nieszpory, a po nich procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Po procesji, na cmentarzu, ok. godz. 15.00 msza święta. W tym dniu nie będzie mszy świętej wieczornej.
 3. W sobotę – 2.11 -Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 17.00. Po mszy świętej o godz. 8.00 procesja i modlitwy za zmarłych na cmentarzu przykościelnym.
 4. Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać w dniach od 1 do 8 listopada. Przy czym należy spełnić następujące warunki: nawiedzić pobożnie cmentarz, pomodlić się za zmarłych, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć w tym dniu Komunię świętą, odmówić modlitwy: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i modlitwę w intencji Ojca świętego oraz nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu.
 5. Przypominamy, że po mszach świętych w kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.
 6. Od 3 listopada, przez kilka dni przed każdą mszą świętą będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych z wypominków jednorazowych.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca listopada. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed każdą mszą, a w czwartek – 31.10 – przed uroczystością Wszystkich Świętych, dodatkowa od godz. 16.00.
 8. Od soboty – 2.11 – msze święta wieczorne będą odprawiane o godz. 17.00.
 9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca listopada – zapraszamy wszystkie dzieci na mszę świętą o godz. 11.00. W dzisiejszej „Zbójeckiej Pani” jest kolejna zagadka o świętym. Zachęcamy dzieci do rozwiązywania tych zagadek i brania udziału w losowaniu upominków. Na tę mszę świętą dzieci przynoszą plansze z obrazkami z różańców. Plansze należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz zaznaczyć, z której klasy jest dziecko.
 10. Ksiądz Wikary przypomina, że zapisy na wyjazd do kina na film „Tajemnica Ojca Pio” trwają do wtorku – 29.10.
 11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na remont kościoła.
 12. Przypominamy, że młodzież rozprowadza pod chórem znicze. Złożone ofiary będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd młodzieży oazowej.