Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 NIEDZIELA ZWYKŁA

20 PAŹDZIERNIKA 2019r.

  1. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na remont kościoła. Za wszystkie ofiary, które złożycie, składam gorące podziękowanie „Bóg zapłać”.
  2. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, dzisiaj na godz. 17.30. Przypominamy, że nabożeństwa te doprawiamy codziennie o godz. 17.30.

  3. Liturgiczne obchody tygodnia:

– we wtorek – 22.10 – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

– w środę – 23.10 – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa

– w niedzielę – 27.10 – rocznica poświęcenia naszego kościoła.

  1. W sobotę – 26.10 – comiesięczny objazd chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii u Pana Kościelnego.
  2. Od jutra, czyli poniedziałku – 21.10 – po mszach świętych w kancelarii parafialnej będziemy przyjmować wypominki roczne i jednorazowe za naszych bliskich zmarłych. Serdecznie prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk zmarłych, w formie mianownika, żeby uniknąć pomyłek przy odczytywaniu. Tradycyjnie za zmarłych wypominanych modlimy się w każdą niedzielę przed mszami o godz. 11.00 i 18.00 oraz w środy na nabożeństwie do Matki Bożej Inwałdzkiej o godz. 18.00. Zadbajmy także o groby naszych bliskich; niech porządek na nich i wokół nich będzie zewnętrznym wyrazem naszej pamięci o zmarłych.
  3. Tydzień temu zakończyliśmy tegoroczne nabożeństwa fatimskie. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy swoją pracą, posługą i ofiarą przyczynili się do pięknego i godnego przeżycia przez nas wszystkich tych nabożeństw. Gorące „Bóg zapłać” kierujemy do Pani Alicji, Pana Karola i Pana Mateusza za dbanie o porządek i strojenie ołtarzy; Panów Kościelnego i Organisty; Pani Katechetki, dzieci, młodzieży oazowej, Oazy Rodzin za przygotowanie i prowadzenie modlitwy różańcowej; ministrantów i lektorów; dzieci, które nosiły poduszki, sypały kwiatki; Pań i Panów za noszenie feretronów, sztandarów i świec, strażaków i górników za ich zaangażowanie w nabożeństwa. Serdecznie dziękujemy osobom i rodzinom, które ofiarowywały kwiaty do udekorowania ołtarzy: polowego i w kościele.
  4. W czwartek – 24.10 – w Domu Kultury w Inwałdzie odbędzie się Dzień Seniora, na który serdecznie zapraszają organizatorzy. Początek wydarzenia o godz. 10.00. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele: ZUS-u, fundacji „Promyczek”, Komendy Powiatowej Policji, NFZ-u, dietetyk.
  5. W ogłoszonym przez Papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącu misyjnym, Dyrekcja Szkoły oraz nauczyciele zwracają się do mieszkańców Inwałdu z prośbą o wsparcie finansowe dla misji afrykańskich. Pragniemy włączyć się w apel Papieża i pomóc w budowie studni w Czadzie – jednym z najbiedniejszych i najgorętszych krajów świata. Kwestować będziemy na ten cel w dniu 27 października 2019r. po wszystkich Mszach św. Za okazaną życzliwość serdecznie dziękujemy.
  6. Jak zapowiadaliśmy, młodzież oazowa po mszach świętych rozprowadzać będzie znicze. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na wyjazdy rekolekcyjne.