Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 NIEDZIELA ZWYKŁA

29 WRZEŚNIA 2019r.

1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, dzisiaj na godz. 17.30.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 30.09 – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
– we wtorek – 1.10 – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
– w środę – 2.10 – wspomnienie św. Aniołów Stróżów
– w piątek – 4.10 – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
– w sobotę – 5.10 – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik, który w polskiej tradycji poświęcony jest Matce Najświętszej. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, które będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.30. Dzieci ze szkoły podstawowej będą otrzymywały obrazki. Dla tych, którzy zbiorą wszystkie, przewidujemy nagrodę.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca października. W czwartek na wieczornej mszy świętej będziemy modlić się za kapłanów i nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziców naszych księży rodaków. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed mszą i dodatkowo w piątek od godz. 16.30. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Msza święta z kazaniem i nabożeństwo różańcowe dla Róż Różańcowych o godz. 7.00.

5. We wtorek – 1.10 – spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania. Obecność przynajmniej jednego z rodziców absolutnie obowiązkowa. Początek spotkania w kościele o godz. 18.00.

6. Od czwartku – 3.10 – rozpoczynamy spotkania przygotowujące uczniów kl. VIII do bierzmowania. Początek spotkania o godz. 18.30 w kościele.

7. W przyszłą niedzielę – 6.10 – zapraszamy wszystkie dzieci na specjalną dla nich mszę świętą o godz. 11.00. Podczas tej mszy dzieci z klas III, przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii będą miały poświęcenie różańców. Ich obecność i rodziców obowiązkowa. Na tej mszy tradycyjnie będzie rozwiązanie zagadki o świętych, którą znajdziemy w dzisiejszej Zbójeckiej Pani.

8. Informujemy, że u Pana Kościelnego można nabyć Kalendarz Rolników. Cena za egzemplarz – 20 zł.