Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25 NIEDZIELA ZWYKŁA

22 WRZEŚNIA 2019r.

1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, dzisiaj na godz. 17.30.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 23.09 – wspomnienie św. Ojca Pio, kapłana
– we wtorek – 24.09 – rocznica poświęcenia katedry w Bielsku – Białej
– w piątek – 27.09 – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana
– w sobotę – 28.09 – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

3. W sobotę – 28.09 – objazd chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Początek o godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać u Pana Kościelnego w zakrystii.

4. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na XII Diecezjalną Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin, która odbędzie się w sobotę – 28.09 – koszt 10 zł. Wyjazd z parkingu przy szkole o godz. 9.00.

5. W ubiegłą sobotę – 14.09 – przeżyliśmy dekanalną akcję modlitewną „Polska pod Krzyżem”. Składamy podziękowania wszystkim, którzy pomogli zorganizować i przeprowadzić pielgrzymkę do Zagórnika. Dziękujemy panom: Dominikowi Stuglikowi, Maćkowi Mydlarzowi, Łukaszowi Dziedzicowi, Krzysztofowi Łysoniowi, Ignacemu Stuglikowi, Stanisławowi Maciejczykowi, Józefowi Pytlowi, Krystianowi Kolbrowi i paniom: Alinie Graca i Natalii Kopeć.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na remont kościoła.

7. Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Inwałdzie serdecznie zapraszają mieszkańców na Akademię Patriotyczną pt. „Bolesne dzieje Polaków 1939-1945”, która odbędzie się w przyszłą niedzielę 29 września o godz. 15.00 w naszej szkole.
Losy narodu polskiego są szczególnie tragiczne w XX wieku. Wielu przedstawicieli starszego pokolenia mieszkańców naszej miejscowości doświadczyło tego osobiście. Groza, strach, przemoc pozostały na zawsze w ich pamięci.
Zachęcam bardzo gorąco Państwa do udziału w tej uroczystości. Nasza obecność będzie wyrazem naszego patriotyzmu, oddaniem hołdu poległym i pomordowanym oraz wszystkim, którzy przeżyli piekło wojny i okupacji. Uczmy nowe pokolenie naszego narodu kultywowania ideałów oraz wartości, dzięki którym Polska nie zginęła.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem znajdziemy „Niedzielę”, „Źródło”, „Gościa Niedzielnego” i naszą „Zbójecką Panią”.