Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23 NIEDZIELA ZWYKŁA

8 WRZEŚNIA 2019r.

  1. W dniu dzisiejszym nasza parafia przeżywa Odpust ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie witamy wszystkich gości, którzy przybyli na tę uroczystość. W sposób szczególny witamy ks. Leszka Kostrzewę, który będzie głosił nam Słowo Boże i przewodniczył Sumie Odpustowej. Zapraszamy na uroczyste nieszpory niedzielne, dzisiaj na godzinę 17.30.
  2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w piątek- 13.09 – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościała

– w sobotę -14.09 – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

  1. W piątek – 13.09 – kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Tradycyjnie rozpoczynamy o godz. 18.00 Godzinkami ku czci Matki Najświętszej. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Prosimy o podjęcie posług w czasie procesji, zapraszamy dzieci do sypania kwiatków.
  2. W sobotę – 14.09 – w całej Polsce odbywać się będzie akcja modlitewna: „Polska pod Krzyżem”. W ramach tej modlitwy w Dekanacie Andrychowskim odbędzie się Droga Krzyżowa i Msza święta na pogorzelisku podpalonej kilkanaście dni temu kapliczki pod krzyżem jubileuszowym na Groniu Miłosierdzia w Zagórniku. Będzie to również nabożeństwo wynagradzające za podpalenie tej kapliczki i inne zniewagi miejsc, obrazów świętych i czynności liturgicznych. Początek nabożeństwa o godz. 10.00, zbiórka na placu przykościelnym w Zagórniku. Jest taka propozycja, żebyśmy, jeśli pozwoli na to pogoda, udali się do Zagórnika wspólnie; zebralibyśmy się przed naszym kościołem o godz. 8.00 i procesyjnie, odmawiając różaniec i śpiewając pieśni, przeszli Wąwozem do Zagórnika. Zapraszamy wszystkich chętnych. Powrót ok godz. 13.30 własnym transportem lub pieszo. W przypadku deszczowej pogody do Zagórnika jedziemy na własną rękę.
  1. W sobotę – 28.09 – (za dwa tygodnie) odbędzie się XII Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Chcemy zorganizować parafialny wyjazd autokarem na te uroczystości. Rozpoczną się one o godz.10.00 – Drogą Krzyżową – od stacji „U Piłata”, o godz. 12.30 – Msza święta i o godz.15.00 – Akt zawierzenia Rodzin Matce Bożej. Wszystkich chętnych zapraszamy, zapisy u Pana Kościelnego, w zakrystii. Koszt wyjazdu 10 zł, płatne przy zapisie. Ilość miejsc ograniczona możliwościami autokaru.
  2. Za tydzień -15.09 – w trzecią niedzielę miesiąca, składka przeznaczona będzie na remont kościoła.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem znajdziemy „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło” i naszą „Zbójecką Panią”, a w niej artykuł o modlitewnej akcji „Polska pod Krzyżem”.