Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22 NIEDZIELA ZWYKŁA

1 WRZEŚNIA 2019r.


1. Od dzisiaj powracamy do odprawiania codziennie wieczornych mszy świętych
o godz. 18.00, i do stałego porządku pracy kancelarii parafialnej. Zapraszamy na nieszpory niedzielne na godz. 17.30.
2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– we wtorek – 3.09 – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
– w sobotę – 7.09 – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika.
3. Jutro – 2 .09 – o godz. 8.00 msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, na którą zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Po jej zakończeniu w hali sportowej, w szkole uroczysta akademia.
4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed każdą mszą świętą i w piątek dodatkowo od godz. 16.30. W sobotę zapraszam Róże Różańcowe na mszę świętą i różaniec, na godz. 7.00. Msza święta będzie odprawiona w intencji członków Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus i ona poprowadzi modlitwę różańcową.
5. W piątek – 6.09 – w naszej parafii odbędzie się spotkanie par odpowiedzialnych za Domowy Kościół Ruchu Światło Życie w naszej diecezji. Spotkanie to rozpocznie się mszą świętą o godz. 18.00; a po nim będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszystkich parafian zapraszamy.
6. W przyszłą niedzielę – 8.09 – nasza parafia będzie przeżywać Odpust ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Kazania odpustowe przez cały dzień będzie głosił i sumę odpustową, o godz. 11.30, odprawi ks. Leszek Kostrzewa. Na te uroczystości serdecznie wszystkich zapraszamy. Prosimy, aby jak co roku osoby odpowiedzialne podjęły posługi podczas procesji odpustowej. W czasie procesji będziemy używali XVIII-wieczną monstrancję, która została odnowiona z ofiar, jakie złożyli w tym roku rodzice i dzieci pierwszokomunijne oraz młodzież, która przystąpiła do bierzmowania.
7. Pierwsze powakacyjne spotkanie scholki dziecięcej – „Kapela Samuela”, odbędzie się w czwartek – 5.09 – w salce katechetycznej, o godz. 17.00. Zapraszamy również te dzieci, które chciałyby dołączyć do scholi.
8. Panu Marcinowi Błaszczakowi i jego współpracownikom dziękujemy za nieodpłatne wykonanie remontu salki katechetycznej. Na pewno zauważyliście, że są remontowane także schody na cmentarz. Przepraszamy za niedogodności i prosimy o zachowanie ostrożności. Od miesiąca mamy nowe obicia ławek w związku z tym prosimy o ostrożność podczas użytkowania świeczek.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jak zawsze pod chórem znajdziemy „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło” i pierwszy powakacyjny numer naszej „Zbójeckiej Pani”.