Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 NIEDZIELA ZWYKŁA

ODPUST PARAFIALNY

21 LIPCA 2019r.


1.Składka dzisiejsza przeznaczona jest na remont kościoła. Za wszystkie ofiary składam już teraz podziękowanie.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 22.07 – święto św. Marii Magdaleny
– we wtorek – 23.07 – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
– w środę – 24.07 – wspomnienie św. Kingi, dziewic
– w czwartek – 25.07 – święto św. Jakuba, apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców
– w piątek – 26.07 – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP

3. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Składam serdeczne podziękowanie służbie kościelnej; służbie liturgicznej; strażakom i górnikom; paniom i panom za niesienie feretronów, chorągwi i świec, dzieciom za niesienie poduszek i sypanie kwiatów. Wszystkim składam wielkie „Bóg Zapłać”.

4.Już dzisiaj informuję, że 3 sierpnia tj. w sobotę w naszym kościele będzie całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Szczegółowy plan adoracji podam w przyszłą niedzielę i proszę o uwzględnienie tego ważnego wydarzenia w swoich planach na 3 sierpnia.

5.Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Pod chórem znajdziemy: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło” i „Niedzielę”.