Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15 NIEDZIELA ZWYKŁA

ODPUST PARAFIALNY

14 LIPCA 2019r.


1. Przeżywamy dzisiaj odpust parafialny ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Serdecznie witam w naszej wspólnocie parafialnej ks. Ariela Stąporka, pamiętamy Go z zeszłorocznych nabożeństw fatimskich, przez cały dzień będzie nam głosił Słowo Boże i odprawi sumę odpustową.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 15.07 – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
– we wtorek – 16.07 – wspomnienie NMP z Góry Karmel

3. W poniedziałek – 15.07- wyjazd parafialnej pielgrzymki do Lwowa. Zbiórka pielgrzymów na parkingu przy szkole o godz. 5.00.

4. Wczoraj przeżywaliśmy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy swoją posługą i pracą przyczynili się do godnego przeżycia przez nas tego nabożeństwa. Szczególnie dziękuję rodzinie, która ofiarowała kwiaty do kościoła i na ołtarz polowy.

5. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy Dekanalny Dzień Chorych. Bardzo serdecznie dziękuję księdzu Pawłowi Nowakowi za odprawioną mszę świętą w intencji osób chorych i starszych i księdzu Krzysztofowi Sordylowi za wygłoszone Słowa Boże. Po mszy świętej odbyło się spotkanie biesiadne przy wspólnym stole. Za przygotowanie tego spotkania składam serdeczne podziękowanie Paniom z Zespołu Charytatywnego, Wspólnoty „Przemiana” i Wspólnoty Oazy Rodzin. Szczególne podziękowania kieruję do państwa Aliny i Pawła Marczyńskich, właścicieli Mini Zoo w Inwałdzie, Paniom Halinie Zielińskiej-Tyl i Elżbiecie Szczygieł, Panu Zygmuntowi Walczakowi; Panom Józefowi i Łukaszowi Dziedzic; Panu Dyrektorowi szkoły Michałowi Kołodziejczykowi i Panu Władysławowi Ściga.

6. W przyszłą niedzielę – trzecią niedzielę miesiąca – składka przeznaczona będzie na remont kościoła. Za złożone ofiary już teraz składam serdeczne „Bóg zapłać”.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem mamy „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę” i „Źródło”.