Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 NIEDZIELA ZWYKŁA

23 CZERWCA 2019r.

 1. Decyzją Episkopatu Polski, dziś po każdej mszy św. odśpiewamy „Suplikacje” jako modlitwę przebłagania Pana Boga za wszystkie zniewagi i profanacje wobec świętości, jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie naszego kraju. Zapraszamy na nieszpory z procesją eucharystyczną, dzisiaj o godz. 17.30. Przypominamy, że przez całą oktawę „Bożego Ciała”, czyli do czwartku – 27.06 – po mszach świętych wieczornych odbywają się procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Wszystkich, szczególnie dzieci do sypania kwiatków i do dzwonienia serdecznie zapraszamy.

 

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek – 24.06 – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

– w piątek – 28.06 – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje
nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– w sobotę – 29.06 – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

 1. We wtorek – 25.06 – spotkanie pielgrzymów udających się do Lwowa. Odbędzie się ono w kościele, po wieczornej mszy świętej, ok. 18.30.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się czynnie w organizację procesji Bożego Ciała. „Bóg zapłać”: rodzinom, które przygotowały ołtarze procesyjne i wszystkim, którzy im w tym pomagali, szczególnie Paniom z ekipy dekoracyjnej. Dziękujemy strażakom za pilnowanie porządku na trasie procesji i niesienie baldachimu. Wszystkim paniom i panom, którzy nieśli sztandary, feretrony, świece; dzieciom za niesienie poduszek, sypanie kwiatków i dzieciom pierwszokomunijnym. Dziękujemy Panom Kościelnemu i Organiście; ministrantom i całej służbie kościelnej; dziękujemy Pani Ali Bizoń, Karolowi Bizoniowi i Mateuszowi Sordylowi za prace dekoracyjne i remontowo – porządkowe przy ołtarzu polowym i wokół kościoła. Wszystkim, którzy swoją pracą i posługą przyczynili sie do uświetnienia procesji „Bożego Ciała” składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 1. W sobotę – 29.06 – comiesięczne, ostatnie przed wakacjami, odwiedziny chorych i starszych naszych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać ich u Pana Kościelnego w zakrystii.

 

 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na remont kościoła.

 

 1. W ubiegłą środę zakończył się rok szkolny i dzieci i młodzież rozpoczęli wakacje. Dziękujemy nauczycielom, wychowawcom i katechetom za całoroczny trud włożony w wychowywanie i kształcenie naszych dzieci i młodzieży. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy radosnego, słonecznego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku. Pamiętajmy o jednym: od Pana Boga nie ma wakacji.

 

 1. W przyszłą niedzielę 30.06. na mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji ks. Proboszcza z okazji Jego imienin. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 

 1. Przypominamy o konieczności posprzątania grobów i terenu wokół nich. Pan Grabarz prosi o segregację śmieci. Szkło i plastiki do kontenerów, a odpady zielone do betonowego śmietnika.

 

 1. Są jeszcze wolne intencje mszalne na drugie półrocze 2019. Lista wolnych terminów wywieszona jest w gablotce przed kościołem.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem mamy „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę” i naszą „Zbójecką Panią” z wkładką dziecięcą.