Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

2 CZERWCA 2019r.

  1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne dzisiaj na godz. 17.30. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest w sposób szczególny czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wszystkich zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe, które odprawiamy codziennie po mszy świętej wieczornej.
  2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek – 3.06 – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy

– w sobotę – 8.06 – wspomnienie św. Jadwigi Królowej

– w niedzielę – 9.06 – uroczystość Zesłania Ducha świętego

  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca czerwca. W czwartek czcimy Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. W tym dniu modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed każdą mszą świętą i dodatkowo w piątek od godz. 16.30.
  2. W czwartek – 6.06 – spotkanie i próba dla kandydatów do bierzmowania. Początek spotkania w kościele o godz. 18.00. Obecność wszystkich przyjmujących bierzmowanie obowiązkowa.
  3. Od przyszłej niedzieli – 9.06 będziemy przyjmować rezerwację intencji mszalnych na drugie półrocze 2019r. W niedzielę po mszach przedpołudniowych będziemy przyjmować intencje za żywych, a od poniedziałku za zmarłych. W poniedziałek – 10.06 – kancelaria będzie czynna od godz. 14.00 z przerwami na msze święte o godz. 16.00 i 18.00. a w pozostałe dni po mszach świętych.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem mamy „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło” i naszą „Zbójecką Panią” a w niej wkładkę o Janie Pawle II.