Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA,

12 MAJA 2019r.


1. Przypominamy o nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Serdecznie wszystkich na nie zapraszamy. Dzisiaj z racji uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, nabożeństwo majowe będzie o godz. 16.00.
2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– we wtorek – 14.05 – święto św. Macieja , apostoła
– w czwartek – 16. 05 – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski
3. W poniedziałek – 13. 05 – rozpoczynamy tegoroczne Nabożeństwa Fatimskie. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach. Tradycyjnie rozpoczniemy o godz. 18.00 Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP, potem Różaniec Fatimski, Litania Loretańska, Msza święta z kazaniem, w tym roku będzie je nam głosił ks. Piotr Bączek, po mszy procesja z Najświętszym Sakramentem i na zakończenie Apel Jasnogórski. Prosimy, aby wszyscy, którzy do tej pory podejmowali różnego rodzaju posługi
przy tym nabożeństwie i w tym roku także je podjęli. Szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach i dzieci do sypania kwiatków.
4. W czwartek – 16.05 – dzieci pierwszokomunijne wraz ze swoimi rodzicami wyjeżdżają na pielgrzymkę
do sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu. Zbiórka pielgrzymów na parkingu przy szkole o godz. 7.45.
5. W piątek – 17.05 – trzeci piątek miesiąca. Zapraszamy wszystkich na mszę świętą wieczorną z kazaniem i nabożeń-stwo do Bożego Miłosierdzia.
6.W przyszłą niedzielę – 19.05 – na mszy świętej o godz.9.00, uczniowie klas czwartych będą obchodzić rocznicę swo-jej Pierwszej Komunii Świętej. Próba dla tych dzieci w czwartek – 16.05 – w kościele, po mszy świętej wieczornej, obecność obowiązkowa.
7. Nasza diecezja, w ramach obchodów 400 – lecia męczeńskiej śmierci św. Melchiora Grodzieckiego, organizuje pielgrzymkę do Koszyc, miejsca śmierci świętego. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do księdza proboszcza.
8. Za tydzień – trzecia niedziela miesiąca – składka przeznaczona na remont kościoła.