Błogosławieństwo nowych animatorów służby liturgicznej

Jak co roku, tradycyjnie Wielki Czwartek w katedrze św. Mikołaja w Bielsku Białej Ks. Biskup Roman Pindel wraz z biskupem pomocniczym oraz całym prezbiterium sprawowali Mszę Krzyżma, w czasie której Ordynariusz uroczyście poświęcił oleje chorych, katechumenów i krzyżma.
Ponadto w podczas liturgii specjalne błogosławieństwa otrzymało 157 nowych animatorów służby liturgicznej z diecezji bielsko-żywieckiej. Ci ostatni, na znak podjętych zadań, włożyli na szyje poświęcone przez Ks. Biskupa krzyże. Z naszej parafii na animatorów i ceremoniarzy liturgicznych zostało pobłogosławionych 7 lektorów: Mariusz Trzaska, Damian Dudek, Filip Osowski, Paweł Kolber, Michał Ramza, Jakub Stanaszek i Paweł Cichowlaz. Nowym animatorom gratulujemy i życzymy gorliwości w pełnieniu najwyższej godnością funkcji i Liturgicznej Służbie Ołtarza.

Na zdjęciu: Nowi animatorzy wraz z ks. Przemysławem Gawlasem – diecezjalnym duszpasterzem Liturgicznej Służby Ołtarza.